11.7 C
تهران
26 فروردین 1403
تولید صادرات کشاورزی ویژه

ایران صادرکننده مرغ شد

ممنوعیت صادرات مرغ به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شد

در حالی که  چند ماه پیش بخشی از نیاز بازار مرغ از ترکیه و ارد می‌شد اکنون وزیر جهاد کشاورزی از تولید بیش از نیاز مرغ در کشور خبر می‌دهد.

اکسپورتنا: در کمتر از دو سال دو بار مجوز واردات مرغ از ترکیه صادر شد، حال ورق برگشته و کشور به صادر کننده مرغ تبدیل شده است.محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی گفت که جوجه ریزی در بهمن از 151 میلیون قطعه عبور کرد. در واقع این میزان یعنی 30 هزار تن بیش از نیاز کشور تولید می‌شود.مرغ این جوجه‌ها در ماه رمضان به بازار می‌رسد.

پیش از این شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفته بودکه مرغ مازاد تولید کنندگان را خریداری می‌کند و مرغداران می توانند برای انعقاد قرارداد به این شرکت مراجعه کنند.

ایران یک زمانی با جایگاه هفتم تولید مرغ در دنیا و ظرفیت تولید سه میلیون تن مرغ داشت اما با خشکسالی‌های پی درپی و مشکلات تامین نهاده تقاضا نسبت به تولید پیشی گرفت.

در این میان تولید کنندگان نگرانند که با عرضه فراوان مرغ قیمت در بازار کاهش یابد و آنها ضرر کنند و مرتب از دولت می‌خواهند که برنامه صادرات داشته باشد.در حال حاضر قیمت مرغ در بازار در محدود 80 تا 85 هزار تومان است در حالی که آخرین مصوب ستاد تنظیم بازار کیلویی 75 هزار تومان است.

نوشته های مرتبط

صادرات به پاکستان با ۳۹ درصد رشد، به ۲ میلیارد دلار رسید

سعید

ساعت کار ادارات از ١٥ خرداد تغییر می‌کند

سعید

تولید سیمان در سال گذشته به 70 میلیون تن رسید

سعید

ارسال دیدگاه