12.8 C
تهران
19 آذر 1402
بانک تولید صنعت کشاورزی معدن نبض بازار ویژه

مداخله سنگین بازارساز در بازار درهم و دلار‌

امروز و در راستای کاهش قیمت‌ها در بازار ارز که در دو روز گذشته توسط سفته‌بازان با سوءاستفاده از رفتارهای هیجانی و غیراقتصادی، دچار نوسان شده بود، بازارساز با مداخله سنگین در بازار دلار و درهم، نسبت به مدیریت قیمت‌ها اقدام کرده است.

اکسپورتنا: خبرگزاری فارس در گزارشی نوشت: امروز و فردا بازارساز عرضه سنگین ارز در بازار دارد و در حوزه‌های دلار و درهم، جمع‌آوری نقدینگی ریال در نرخ‌های فعلی بازار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام می‌دهد.

پیش‌بینی می‌شود با ادامه فعالیت بازارساز و افزایش عرضه و همچنین نگرانی خریداران از کاهش قیمت در روزهای آینده و سپس فروش ناشی از شوک کاهش قیمت‌ها، در روزهای آینده قیمت ارز به شدت کاهش یابد.

از سوی دیگر سیاست‌گذار پولی از نظر تامین ارز هیچ مشکلی ندارد، ما روزانه بیش از 2 میلیون بشکه نفت می‌فروشیم، ضمن آنکه ارزهای آزادشده از کره، تأثیر به‌سزایی در ادامه روند کاهشی قیمت ارز خواهد شد.

امروز 180 میلیون دلار در بازار نیما عرضه شده است

‌بررسی‌های خبرنگار فارس حاکی است از صبح امروز تاکنون 180 میلیون دلار در بازار نیما عرضه شده است که تاکنون بیش از 150 میلیون دلار معامله داشته‌ایم و پیش‌بینی می‌شود تا ساعت 5 بعدازظهر امروز میزان این معاملات افزایش یابد.

در دو روز گذشته و پس از حمله حماس به رژیم اشغالگر قدس، عده‌ای از سودجویان و سفته‌بازان که ماه‌ها با ثبات قیمت دلار زیان دیده بودند، با سوءاستفاده از رفتارهای هیجانی نسبت به افزایش قیمت ارز اقدام کردند، اما از بعدازظهر امروز این روند کاهشی آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود تا روزهای آینده مجددا دلار به کانال 40 هزار تومان وارد شود.

امروز در بازار غیررسمی برخی کانال‌های تلگرامی نرخ دلار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 52 هزار و 100 تومان اعلام می‌کردند.

نوشته های مرتبط

صندوق تثبیت ارز ایجاد می شود/ کمبودی در عرضه درهم نداریم

سعید

الزام بانک‌ها به رعایت ترتیبات مسدودی حساب‌های صادرکنندگان چک‌های برگشتی

سعید

تراز تجاری باز هم منفی شد/ صادرات 32 میلیارد دلار، واردات 42 میلیارد دلار

سعید

ارسال دیدگاه