26.7 C
تهران
7 خرداد 1402
بخشنامه تولید صادرات صنعت کشاورزی معدن ویژه

آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور تصویب شد

سخنگوی دولت از تصویب آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور درجلسه هیات وزیران خبر داد.

اکسپورتنا: علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات تازه دولت، اظهار کرد: در جلسه امروز با عضویت وزیر اقتصاد به عنوان یکی از نمایندگان هیات وزیران در شورای عالی کار موافقت شد. مقرر شد آقای خاندوزی جایگزین دوستعلی که پیش از این در این سمت بود، باشند.

وی افزود: در جلسه امروز همچنین آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور با تشکیل کارگروهی که دبیرخانه‌اش بانک مرکزی است جهت مدیریت مناسب‌تر در این جهت، تصویب شد و امیدواریم موثرتر از گذشته در مدیریت بازار ارز عمل کند.

سخنگوی دولت یادآور شد: در راستای حمایت از صادرات محصولات تولیدی کشور به ویژه در بخش خصوصی و غیردولتی، آیین‌نامه‌ای در جهت ارتقای مشارکت فعالان اقتصادی در زنجیره تولید بین‌المللی به تصویب رسید که مطابق آن، تولیدکنندگانی که محصولات داخلی را با استانداردهای روز جهانی تولید می‌کنند وزارت صنعت و برخی دستگاه‌های دیگر مکلف به حمایت موثر از این محصولات و در نظر گرفتن مشوق‌هایی برای آنان شدند.

بهادری جهرمی ادامه داد: همچنین به منظور حمایت و تسهیل سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در راستای شعار سال، آیین‌نامه دیگری تصویب شد تا هم سرمایه‌گذاری و هم صادرات را برای شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان تسهیل و تقویت کند.

وی گفت: همچنین به منظور ارتقای بهره‌برداری از ظرفیت‌های اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی در تولید این اقلام راهبردی به ویژه از مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان امتیازات ویژه‌ای برای اعضای هیات علمی که در این راستا حرکت می‌کنند در نظر گرفته شد.

بهادری جهرمی تأکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این آیین‌نامه برنامه اجرایی خود را برای ارتقای بهره‌وری، مدیریت و کاهش ارزبری و توسعه صادرات کشور در حوزه تخصصی خود را به تصویب شورای مربوطه برسانند.

نوشته های مرتبط

یک تن شمش طلا به ازای تعهد ارزی صادرکنندگان به کشور بازگشت

سعید

ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار در برنامه هفتم توسعه تغییر می‌کند/ کاهش تعداد وزرا در شورا

سعید

کاهش وابستگی کشور‌های عضو اتحادیه به دلار با تصویب و اجرای طرح‌های ابتکاری ایران

سعید

ارسال دیدگاه