21.7 C
تهران
1 مهر 1402
بانک بخشنامه نبض بازار ویژه

دارندگان ارز خارجی به صرافی ها مراجعه کنند

معاون اداره صادرات بانک مرکزی با بیان اینکه خروج بیش از 5 هزار یورو یا معادل آن در سفرهای هوایی و 2 هزار یورو یا معادل آن در سفرهای زمینی از کشور ممنوع است گفت : کسانی که ارز خانگی یعنی حداکثر 10 هزار یورو یا معادل آن ارز دارند می توانند به شبکه صرافی های رسمی کشور مراجعه کنند و اسکناس خود را با نرخ های توافقی بفروشند.

اکسپورتنا: بهزاد لامعی افزود: بانک مرکزی با رصد کامل بازار ارز سیاست هایی برای تسهیل ورود اسکناس به کشور بوسیله ی صادرکنندگان و روان سازی خرید و فروش ارز در شبکه رسمی صرافی های کشور اتخاذ کرد.

وی افزود : از 22 خرداد این سیاست ها اجرایی شد و صادر کنندگان اجازه یافتند اسکناس صادراتشان را به شبکه صرافی های کشور با اعلام اظهارنامه گمرکی ارائه کنند و نرخ این ارز براساس توافق صادرکننده و صرافی خواهد بود.

معاون اداره صادرات بانک مرکزی اضافه کرد : با اجرای این سیاست میزان خرید و فروش در شبکه رسمی صرافی های کشور به رقم خوبی رسید و موجب شد میانگین نرخ ارز در شبکه صرافی ها به زیر 31 هزار تومان کاهش یابد.

آقای لامعی گفت: تفاوت نرخ های ارز در تابلوهای صرافی های دارای مجوز و معتبر به دلیل رقابت است اما نرخ هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود مورد تأیید ما نیست زیرا جوسازی و نرخ های غیر معاملاتی است و مردم باید مراقب اینگونه نرخ سازی ها باشند.

وی افزود : بانک مرکزی برای ابهام زدایی و پاسخ به پرسش هایی که مطرح شده بود اطلاعیه جدیدی منتشر کرد که بر اساس آن اشخاص حقیقی و حقوقی با اظهار ارز در گمرک، می توانند بدون هیچگونه ممانعتی و معاف از مالیات ارز وارد کشور کنند.

آقای لامعی با بیان اینکه خروج بیش از 5 هزار یورو یا معادل آن در سفرهای هوایی و 2 هزار یورو یا معادل آن در سفرهای زمینی از کشور ممنوع است گفت : کسانی که ارز خانگی یعنی حداکثر 10 هزار یورو یا معادل آن ارز دارند می توانند به شبکه صرافی های رسمی کشور مراجعه کنند و اسکناس خود را با نرخ های توافقی بفروشند.

نوشته های مرتبط

تحولات بخش واقعی اقتصاد ایران در سه‌ماهه اول ۱۴۰۲/ افزایش ۳ برابری رشد اقتصادی کشور

سعید

آغاز به کار مرکز تجاری ایران در شهر جده

سعید

صادرات آبزیان در ۵ ماه نخست سال افزایش یافت

سعید

ارسال دیدگاه