31.7 C
تهران
29 خرداد 1403
تولید صنعت کشاورزی معدن ویژه

افزایش دو برابری سقف ضمانت‌نامه‌های صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از افزایش ۲ برابری سقف ضمانت‌نامه‌های اعتباری و غیراعتباری صندوق برای اثربخشی خدمات صندوق برای تولیدکنندگان و تحقق جهش تولید خبر داد.

اکسپورتنا: محمد حسین مقیسه گفته مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: سقف ضمانت‌نامه‌های اعتباری به پیشنهاد هیئت مدیره و تصویب مجمع عمومی، از ۵ به ۱۰ میلیارد تومان و سقف انواع ضمانت‌نامه‌های غیراعتباری (پیمانکاری-قراردادی) از ۱۰ به ۲۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی گفت: ضمانت‌نامه اعتباری، برای پوشش خطرپذیری (ریسک) بازپرداخت نشدن تسهیلات اعطایی به نفع بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری و همچنین تضمین تامین مالی از طریق سکو‌های تامین مالی جمعی و سکو‌های تامین مالی زنجیره تامین با تخفیف حداکثر ۵۰ درصدی در کارمزد صادر می‌شود.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اضافه کرد: درصد پوشش این نوع ضمانت‌نامه ۱۰۰ درصد اصل و سود تسهیلات سرمایه در گردش، ایجادی و توسعه‌ای را شامل می‌شود.

مقیسه افزود: صندوق با صدور انواع ضمانت‌نامه غیراعتباری به‌نفع کارفرما، تسهیل‌گر اجرای قرارداد‌های واحد‌های تولیدی مشمول تعریف صنایع کوچک است.

وی گفت: ضمانت‌نامه‌های شرکت در مناقصه، پیش‌پرداخت و حسن انجام کار را می‌توان مهم‌ترین ضمانت‌نامه‌های پیمانکاری دانست که در صندوق بدون دریافت ودیعه نقدی و با تخفیف حداکثر ۵۰ درصدی در کارمزد، به درخواست واحد‌های تولید کوچک و به نفع کارفرمایان صادر می‌شود.

نوشته های مرتبط

صادرات روغن نباتی آزاد شد

سعید

سود بازرگانی واردات دام و گوشت صفر شد

سعید

کاهش قیمت دام سنگین ادامه دارد / هر کیلو گرم ۱۸۰ هزار تومان

سعید

ارسال دیدگاه