33.9 C
تهران
29 خرداد 1403
تولید تیتر برتر صادرات صنعت

کاهش صادرات فرش ایران از ۲ میلیارد دلاربه ۵۰ میلیون دلار

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف کشور گفت: طبق آمار گمرک، صادرات فرش در سال ۷۳ حدود ۲ میلیارد و ۱۳۲ میلیون دلار بود که این رقم در سال ۱۴۰۱ به ۵۰ میلیون دلار رسیده است.

اکسپورتنا: کاظم وفایی بیان کرد: از عمده مشکلات صنعت فرش دستباف، تحریم است که تحریم بین المللی در بازار فرش ایران سبب عدم حضور فرش ایرانی در نمایشگاه‌های خارجی شده است.کاهش صادرات فرش ایران از ۲ میلیارد دلاربه ۵۰ میلیون دلار

وفایی در ادامه، کاهش توجه مسئولان به بخش تولید و صادرات فرش دستباف، سیاست‌های نادرست تعهدات ارزی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش دستباف، مشکلات گمرکی که برای برگشت فرش‌های مستعمل برای تعمیر و تمیز کردن فرش‌های صادراتی و نبود سامانه جامع آماری تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف را از مشکلات صنعت فرش دستباف بیان کرد.

وی گفت: همچنین تولید و توزیع مواد اولیه با توجه به اینکه مواد اولیه فرش دستباف کشور ۹۰ درصد وارداتی است طراحی طرح و رنگ، و توجه نکردن به سلیقه مشتریان و نبود شناخت از رقبای خارجی از دیگر مشکلات صادرات فرش دستباف ایران است.

وفایی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف کشور نیز در خصوص برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف گفت: برگزاری این نمایشگاه مناسبتی با برگزاری سایر نمایشگاه هم‌زمان ندارد و تلفیق برگزاری نمایشگاه فرش و دکوراسیون داخلی می‌تواند کمک کننده باشد.

نوشته های مرتبط

صادرات روغن نباتی آزاد شد

سعید

سود بازرگانی واردات دام و گوشت صفر شد

سعید

کاهش قیمت دام سنگین ادامه دارد / هر کیلو گرم ۱۸۰ هزار تومان

سعید

ارسال دیدگاه