13.9 C
تهران
11 فروردین 1402
تولید تیتر برتر صادرات صنعت کشاورزی معدن

رشد 17.7 درصدی صادرات در 10 ماهه امسال

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توازن منابع و مصارف خانواده از 10 سال گذشته به هم ریخته و قدرت خرید کاهش یافته است.

اکسپورتنا: سید رضا فاطمی امین امروز در همایش «پیشران‌های اقتصادی فرصتی برای توسعه ملی» اظهار داشت:‌ صادرات کشور امسال در ۱۰ ماهه ابتدای سال نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته ۱۷.۷ درصد‌ و واردات ۱۶.۹ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: ‌نکته مهم این است که واردات کالاهای واسطه‌ای۱۶ درصد رشد داشته است و در واردات کالاهای سرمایه ۵۱ درصد رشد داشته‌ایم‌.

فاطمی امین اظهار داشت: براساس آمار مرکز آمار، در موضوع رشد اقتصادی، در ۶ ماهه اول، بخش صنعت ۴.۹ درصد رشد داشته است بنابراین وضعیت اقتصادی در قالب شاخص‌های کلان اقتصادی خوب است اما این بدان معنا نیست که مسائل ما حل شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: مسائل ما سلسله مراتبی دارد که ریشه اصلی آن مسائل، به هم‌ریختگی‌ها در ساز و کار‌هاست یعنی نهادها قوانین و ساز و کارها دچار مشکل است که نتیجه آن بی‌ثباتی و ناترازی است به طوری که ما در مخارج و مصارف خانوار ناترازی داریم.

وزیر صمت بیان کرد: سال گذشته رشد اقتصادی اندک بوده است بنابراین درآمدها زیاد نشده و تورم بسیار بالا بوده است بنابراین توازن منابع و مصارف خانواده از 10 سال گذشته به هم ریخته و قدرت خرید کاهش یافته است.

نوشته های مرتبط

افزایش ۲.۷ واحد درصدی پایه پولی و کاهش ۵.۷ واحد درصدی نقدینگی در دی ماه ۱۴۰۱

سعید

فراهم سازی زیرساخت‌ها لازمه تجارت با آفریقا/ کالاهای ایرانی قدرت رقابت در بازار آفریقایی را دارد

سعید

رشد ۵ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اروپا

سعید

ارسال دیدگاه