0.7 C
تهران
9 اسفند 1402
بانک تولید صادرات صنعت کشاورزی معدن ویژه

انتخابات اتاق های بازرگانی 10 اسفندبرگزار می شود/شکاف 12 هزار تومانی ارز صادراتی با بازار آزاد

دستگاههای دولتی به کارخانه صدور بخشنامه تبدیل شده اند

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه قیمتگذاری دولتی بسیاری از تولیدکنندگان به ویژه تولیدکنندگان صاحب نام و برند لوازم خانگی را دچار مشکل کرده است، گفت: نامه نگاری در این رابطه با معاون اول رئیس جمهور انجام که منجر به صدور دستور پیگیری از جانب وی شده است.

به گزارش خبرنگار اکسپورتنا، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران با انتقاد برخی از سیاست های اتخاذ شده از سوی دولت در حوزه تثبیت دستوری قیمت ارز گفت: متاسفانه این سیاست های ارزی اشتباه منجر به اثرگذاری بر بخش تجاری و صادرات کشور شده و هم اکنون شکاف 12 هزار تومانی میان نرخ ارز بازار آزاد و نرخ ارز فروش صادرکنندگان به چشم می خورد.

وی افزود: صادرکنندگان باید ارز خود را به نرخ پایین به فروش برسانند و در مقابل برای تامین مواد اولیه خود کالا را با قیمت بالاتر خریداری کنند که این خود منجر به آسیب رساندن به صادرات خواهد شد.

به گفته خوانساری، مشکل نقدینگی همچنان برای واحدهای تولیدی به خصوص واحدهای تولیدی کوچک و متوسط وجود دارد و در این رابطه باید چاره اندیشی کرد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به سیاست های ناصحیح دولت در حوزه قیمتگذاری دستوری خاطرنشان کرد: متاسفانه سیاست قیمگذاری دستوری منجر به آسیب رساندن به واحدهای تولیدی شده و به خصوص در حوزه لوازم خانگی برخی از تولیدکنندگان صاحب نام و برند در این صنعت تعزیراتی شده اند.

وی افزود: در این رابطه نامه ای از سوی اتاق بازرگانی تهران به معاون اول رئیس جمهور ارسال شده که ایشان نیز خوشبختانه بر روی آن دستور مساعد داده اند که امیدواریم مشکل تعزیراتی شدن این تولیدکنندگان برطرف شود.

خوانساری به برگزاری مراسم امین الضرب برای هفتمین سال متوالی اشاره و تصریح کرد: علیرغم همه سختی ها و مشکلاتی که در اقتصاد ایران برای تولیدکنندگان و کارآفرینان وجود دارد، اما هنوز هم هستند افرادی که با امید به آینده مشغول به کار هستند و این جای خوشحالی دارد و امیدواریم تجربیات و دیدگاههای امیدبخش آنها در اختیار نسل جدید قرار گیرد.

وی به برگزاری انتخابات اتاق های بازرگانی در دهم اسفندماه خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده انتخابات اتاق های بازرگانی در دهم اسفندماه برگزار خواهد شد که امید می رود افرادی صاحب صلاحیت انتخاب شده و اتاقی امیدآفرین را در دوره بعد پیش برند.

نوشته های مرتبط

ایران صادرکننده مرغ شد

سعید

ارز مسافرتی هوایی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

سعید

۸۴ درصد تجارت خارجی ایران با ۱۰ کشور انجام می شود

سعید

ارسال دیدگاه