22 مرداد 1401
بانک تولید صنعت کشاورزی معدن ویژه

بازبینی مدارک و امضا‌های طلایی مجوز‌ها ماموریت جدید دبیرخانه هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار

دبیرخانه هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار مکلف شد، بعد از تصویب کاربرگ راهنمای دریافت مجوز‌ها مجدداً شرایط مدارک زمان و هزینه صدور هر مجوز را از نظر مستندات و مبانی قانونی شرایط مبهم و امضا‌های طلایی بازبینی کند.

اکسپورتنا: هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار در شصت و سومین نشست خود در ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ و به استناد قانون اصلاح مواد ۱ و ۷ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن مصوب ۱۵/۱۱/ ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی تصمیماتی اتخاذ نمود.

استمرار اعتبار مصوبه ۴۲ هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار پیرامون ((اصلاح رویه صدور بیش از یک پروانه در یک پلاک ثبتی)) و موافقت با پیشنهاد شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حذف ۲ عنوان مجوز از مواردی بود که در شصت و سومین نشست هیات مقررات زدایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در این خصوص تصمیم گیری شد.

همچنین، حذف بند (۳) فصل اول ((ضوابط فنی بهداشتی کشتار، استحصال، بسته بندی و عرضه گوشت شترمرغ)) از دیگر موارد مورد بحث و بررسی در این نشست بود که در خصوص آن تصمیم گیری شد. از دیگر مواردی که در شصت و سومین نشست هیات عالی مقررات زدایی مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص آن تصمیم گیری شد، موضوع بررسی مجوز‌های مربوط به شهرداری تهران بود.

همچنین دبیرخانه هیئت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار مکلف شد، بعد از تصویب کاربرگ راهنمای دریافت مجوز‌ها مجدداً شرایط مدارک زمان و هزینه صدور هر مجوز را از نظر مستندات و مبانی قانونی شرایط مبهم و امضا‌های طلایی بازبینی کند تا کاربرگ راهنمای دریافت مجوز‌ها به صورت شفاف و منطبق با قانون در درگاه ملی مجوز‌های کشور بارگذاری شود.

گفتنی است، مصوبه یادشده در تاریخ ۲۲/۴/ ۱۴۰۱ برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ذیربط ابلاغ گردید.

نوشته های مرتبط

دستور کودتای قانونی در اتاق

سعید

فردا؛ بررسی آخرین وضعیت تجارت خارجی در مجلس

سعید

جزئیات صادرات ایران به 20 کشور هدف صادراتی‌

سعید

ارسال دیدگاه