36.7 C
تهران
4 تیر 1401
بانک تولید صنعت ویژه

برخی ‌گفته بودند امکان ندارد بگذاریم ارز ترجیحی حذف شود

نماینده مجلس

وزیر اقتصاد گفت: قبول داریم که از لحاظ اطلاع رسانی و اجرای اصلاح ارز ترجیحی اشکالاتی داشتیم اما مهم جریان است و اینکه نگذاریم اقلیتی که اکثریت را مدیریت می‌کند منفعت ببرد و هر کسی که بخواهد این بساط را بر هم بزند بگویند این افراد مربوط به جریان فکری لیبرال و امثالهم هستند.

اکسپورتنا: احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد صبح امروز در همایش حکمرانی مردمی در گفتمان عدالت و جمهوریت که در دانشگاه تهران برگزار شد گفت: در جریان حذف ارز ترجیحی ما در راستای تغییر مناسباتی رفتیم که گروه‌هایی که در سال‌های گذشته منافع را می‌مکیدند و در عین اقتصاد را هم ضعیف می‌کردند اصلاح شوند.

به گفته خاندوزی برخی از همین افرادی که در سال‌های ارز ترجیحی خیلی چاق و‌فربه شده بودند به یکی از آقایون وزا گفته بودند محال است بتوانید ارز ترجیحی را بردارید. ما این همه سال تلاش کردیم.

وی ادامه داد: مهم این است که فضای عمومی اقتصاد به نحوی تغییر کند که از چنبره این موضوع‌ رها شویم. البته قبول داریم که از لحاظ اطلاع رسانی و اجرا اشکالاتی داشتیم اما مهم جریان است و اینکه نگذاریم اقلیتی که اکثریت را مدیریت می‌کند منفعت ببرد و هر کسی که بخواهد این بساط را بر هم بزند بگویند این افراد مربوط به جریان فکری لیبرال و امثالهم هستند.

وزیر اقتصاد گفت: آنقدر باید مقاوم بشویم که مساله تحریم‌ها در کشور حل و فصل شده و تکرار نشود.

خاندوزی با بیان اینکه آنقدر باید مقاوم بشویم که اگر تحریم‌ها دوباره تکرار شد اینقدر آسیب‌پذیر نباشیم تصریح کرد:  باید از هر آنچه در دهه ۸۰ از دست دادیم و همچنین دهه ۹۰ که بیشترین درآمد ارزی را داشتیم، درس بگیریم.

نوشته های مرتبط

رشد ۲۱ درصدی معاملات با چک در اردیبهشت ماه

سعید

ارز صادرکنندگان بدون بگیر و ببند برگشت

سعید

اجرایی شدن پیمان‌های پولی دو یا چند جانبه در دستور کار است

سعید

ارسال دیدگاه