36.7 C
تهران
4 تیر 1401
تولید تیتر برتر صنعت مالیات

دامنه شمول معافیت‌ها در قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده افزایش پیدا کرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد نرخ مالیات بر ارزش افزوده در قانون جدید نسبت به قانون قبلی تغییری نکرده و همان ۹ درصد باقی مانده است.

اکسپورتنا: محمدرضا پور ابراهیمی گفت: به نظر می‌رسد اطلاعات ارائه شده به برخی دولتمردان درباره قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده دقیق نیست، بنابراین توجه دولت را به مقایسه قانون مالیات بر ارزش افزوده قبلی با قانون جدید که ۱۲ دی ماه سال گذشته ابلاغ شده، جلب می‌کنم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان اطلاعات مربوط به قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده را با جزئیات منتشر کرد، افزود: در مقایسه این دو قانون با یکدیگر مشخص می‌شود موارد مربوط به معافیت‌های مالیاتی در قانون اجرا شده از سال ۱۴۰۰ به دلیل لزوم حمایت از فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف افزایش پیدا کرده و مجموعه اقلام مشمول مالیات بر ارزش افزوده نسبت به حجم معافیت‌ها به تناسب آن، عدد بسیار کمتری محسوب می‌شود در واقع برآیند کلی افزایش میزان معافیت‌ها برای حمایت از فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف است.

وی اضافه کرد: نرخ مالیات بر ارزش افزوده در قانون جدید نسبت به قانون قبلی تغییری نکرده و همان ۹ درصد باقی مانده است، اما توزیع منابع آن تغییر کرده که این موضوع تاثیری در تورم ندارد.

‎رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دامنه شمول معافیت‌ها در قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده افزایش پیدا کرده، ادامه داد: اطلاعات دولتمردان درباره این موضوع دقیق نیست از دولت خواهش می‌کنیم اظهار نظر دقیقی در این خصوص داشته باشد.

نوشته های مرتبط

رشد ۲۱ درصدی معاملات با چک در اردیبهشت ماه

سعید

ارز صادرکنندگان بدون بگیر و ببند برگشت

سعید

اجرایی شدن پیمان‌های پولی دو یا چند جانبه در دستور کار است

سعید

ارسال دیدگاه