36.7 C
تهران
4 تیر 1401
ارز دیجیتال بانک تولید صنعت ویژه

ارزش دارایی صرافی‌های مبادله‌کننده رمزارزها در ایران به یک میلیارد دلار رسید/ پای بیت‌کوین به پرداخت حقوق‌ها و معاملات املاک باز شد

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه ارزش دارایی صرافی‌هایی که در ایران مبادله رمزارز انجام می‌دهند، به یک میلیارد دلار رسیده است، گفت: اکنون برخی شرکتها حقوق کارکنان خود را با بیت کوین پرداخت کرده و پای این ارز دیجیتال به معاملات ملک هم باز شده است.

اکسپورتنا: مجید حسینی‌نژاد، با اشاره به اینکه ارزش بازار رمزارزهای رایج در سال‌های اخیر 10 برابر شده‌ است، گفت: فرصت خلق پول را نباید از دست داد و باید قبول کرد که می‌توان در داخل نیز این ارزها را تولید نمود.

وی افزود: کشور ما به واسطه تحریم‌ها به رشد قابل قبولی در حوزه تکنولوژی دست یافته و می‌تواند از یک مصرف‌کننده در عرصه رمزارز به یک تولیدکننده تبدیل شود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق تهران با بیان اینکه ارزش دارایی صرافی‌های رمزارزها در ایران به حدود یک میلیارد دلار می‌رسد، ادامه داد: به دلیل دستگیری یکی از صاحبان این صرافی‌ها و شکل‌گیری احساس نا‌امنی در این حوزه، حجم زیادی از سرمایه ایرانیان در قالب بیتکوین به صرافی‌های خارج از کشور انتقال پیدا کرد و این سرمایه‌ها در معرض خطر قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه خلق رمزارزها و توسعه صرافی‌‌های آن در ایران دو فرصتی است که آینده را می‌سازد، ادامه داد: اکنون برخی از شرکت‌ها در ایران حقوق کارکنان خود را به بیتکوین می‌پردازد و این ارز جای خود را حتی در معاملات مسکن باز کرده است.

حسینی نژاد گفت: استفاده از این امکان رو به فزونی است و نباید این فرصت‌ها را از دست داد. اگر من به عنوان فعال اقتصادی بتوانم در داخل کشور رمزارز تولید کنم و استفاده از آن را در دنیا گسترش دهم، به منزله صادرات خدمات خواهد بود.

نوشته های مرتبط

رشد ۲۱ درصدی معاملات با چک در اردیبهشت ماه

سعید

ارز صادرکنندگان بدون بگیر و ببند برگشت

سعید

اجرایی شدن پیمان‌های پولی دو یا چند جانبه در دستور کار است

سعید

ارسال دیدگاه